Dlážkovica, Terasové dosky

Tradičné a zároveň nadčasové riešenie podlahy

Dlážkovica

Dlážkovica je charakteristická tým, že na jednej strane je vytvorené pero a na druhej strane je vyfrézovaná drážka. Jednotlivé kusy do seba zapadajú a vytvárajú dokonalý spoj bez medzier, t.j. jednotlivé kusy k sebe tesne priliehajú.

Na čo sa používa

Drevené fasády a obloženia sú v poslednej dobe veľmi populárne u architektov, dizajnérov aj stavbárov. Z estetického a funkčného hľadiska je drevený obklad vhodný pre použitie tak v interiéri ako aj v exteriéri.

Výhody
  • drevo je atraktívny prírodný materiál, ktorý zvyšuje estetiku vášho domu;
  • je šetrné k životnému prostrediu, po skončení životnosti je možné ho recyklovať;
  • je to obnoviteľný zdroj;
  • ľahký ale pevný materiál;
  • dlhú životnosť a vysokú odolnosť (ktorá závisí od druhu dreviny);
  • vynikajúce tepelné a zvokovo-izolačné vlastnosti;

Z našej ponuky

Dlážkovica
Dlážkovica, terasové dosky

Severský smrek

Dlážkovica

Obvykle v dĺžkach: 3 m, 4 m a 5 m

RozmeryKrycia plochaKvalitaBaleniePaleta
24 x 146 mmA/Bfól./6216 ks

Drevené terasy

… užívajte si Váš sen naplno!

Terasa je miestom útočišťa, relaxu, odpočinku a regenerácie. Pre túto osobitú časť vášho domova Vám ponúkame vysokokvalitné terasové dosky od renomovaného nemeckého výrobcu. Naše dosky dodajú Vašej terase absolútny pocit pohodlia. Sú elegantné a dokonale sa hodia k akémukoľvek architektonickému a záhradnému štýlu.

Terasové dosky sú príjemným materiálom a sú vhodné nielen na terasy, ale aj do záhradných prístreškov, domčekov, altánkov, chatiek, zimných terás a aj okolo bazénov a na mostíky a chodníky. Chôdza naboso po terasových doskách je príjemná a zdravá. V našej ponuke sú terasové dosky z červeného smreku a zo severského smreku. Keďže ide o exteriérovú masívnu drevenú podlahu, suší sa na 14% vlhkosti (+/-2%). Čoraz populárnejšia terasová podlaha je vybavená protišmykovými drážkami z oboch strán. Na vrchnej strane majú všetky dosky jemné vrúbkovanie a na spodnej strane hrubšie vrúbkovanie. Dosky je možné použiť z oboch strán. Terasové dosky sú vhodné na prekrytie terasy, chodníkov aj okolo bazéna. Je vhodné nechávať medzi doskami rozostupy od 3 do 10 mm. Pri montáži je potrebné všetky dosky pripevniť montážnymi skrutkami do podkladových hranolov v rozostupoch 50 cm.

Terasové dosky

Smrekovec sibírsky

RozmeryKrycia plochaKvalitaBaleniePaleta
19 x 146 mm

Drevo smrekovca sibírskeho má dobrú odolnosť voči drevokazným hubám a preto sa dobre hodí na vonkajšie použitie. Smrekovec sibírsky má žltkasto-červenkastý odtieň. Štruktúra tohto odolného druhu dreva poskytuje základ pre navrhovanie moderných terás. Jemnozrnný smrekovec sibírsky z najlepších pestovateľských oblastí sa môže pochváliť presvedčivým pomerom ceny a výkonu a preto je čoraz obľúbenejší.

Profil terasa
Terasové dosky

ČERVENÝ SMREK

Obvykle dostupné v dĺžkach: 3 m, 4 m a 5 m

Terasové dosky
RozmeryKrycia plochaKvalitaBaleniePaleta
24 x 140 mmA/Bfól./4128 ks

Kontaktný formulár

Email
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.
Návrat hore